Слідчі Державного бюро розслідувань почало розслідувати розкрадання майна зі складу військової частини на Львівщині. Вартість викрадених оптичних приладів становить понад 4,5 мільйони гривень.

У листопаді 2018 року з однієї з військових частин на Львівщині викрали 7 тепловізійних прицілів марки ARCHER та 8 приладів нічного бачення, зазначили в ДБР. Оптичні прилади виділили Україні урядом США у рамках програми міжнародної технічної допомоги.

За попередньою версією слідства, військову оптику викрали через недбале ставлення начальника складу ракетно-артилерійського озброєння до майна.

Начальникові складу повідомили про підозру за частиною 3 статті 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану). Його взяли під варту до 60-ти діб.

4 лютого голова Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадання у Збройних силах України Іван Вінник заявив, що комісія доручить правоохоронцям перевірити діяльність усіх міністрів оборони та глав Генштабу у період з 1991 по 2014 роки щодо розкрадань у ЗСУ, які зумовили підрив обороноздатності держави.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017-го детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії. Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру — Ігорові Павловському і директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимирові Гулєвичу.

За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

Міністр оборони Степан Полторак переконаний, що його заступник Ігор Павловський повинен нести відповідальність у разі, якщо в суді доведуть його причетність до розтрати понад 149 мільйонів гривень бюджетних коштів.

6 грудня суд залишив на посаді Павловського, підозрюваного у розтраті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманих високопосадовців Міноборони.

Поділитись: