У Міністерстві оборони Вірменії повідомили про те, що у регіоні Нагірного Карабаху турецький винищувач F-16 збив їхній Су-25. Пілот літака загинув. Водночас у Туреччині та Азербайджані цю інформацію заперечують.

Про це повідомила речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян.

За її словами, турецький винищувач летів з аеродрому в місті Гянджа, Азербайджан. Він начебто прикривав дії азербайджанської авіації та безпілотників.

Раніше про турецькі винищувачі на стороні Азербайджану розповідав президент Вірменії Армен Саргсян.

Водночас Міністерство оборони Азербайджану назвало повідомлення про знищення літака «фантазією вірменської пропаганди».

У Туреччині також заперечили інформацію вірменського Міноборони.

Крім того, Reuters повідомляє про те, що Туреччина перекидує до Азербайджану підконтрольних сирійських бойовиків. Туреччина такі заяви заперечує. Журналісти поспілкувалися з деякими бойовиками і ті розповіли, що їм пообіцяли 1500 доларів за місяць, якщо вони погодяться поїхати в Азербайджан. Водночас чоловіки заявляли, що їх везтимуть до Азербайджану для охорони об'єктів, а не для бойових дій.

У коментарі The Guardian у Міноборони Туреччині заявили, що надають консультації та проводять підготовку військових Азербайджану, але їхні солдати не беруть участь у бойових діях.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: