У команді президента Володимира Зеленського готові «побудувати стіну» на Донбасі у разі провалу мирних переговорів із Росією.

Про це сказав помічник Зеленського Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House у Лондоні, передає «Європейська правда».

«Ми не будемо витрачати багато часу, якщо не побачимо з російської сторони бажання виконувати «Мінськ». Ми не будемо чекати роками, ми визначили обмежений час», — сказав помічник

Водночас він не уточнив, скільки часу готові чекати у президента. Раніше про можливість виходу з Мінських домовленостей повідомляв міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

«Україна зробить все від нас залежне, щоб добитися припинення війни та (досягнення — ред.) миру дипломатичним шляхом. Але ми, безумовно, маємо і «план Б». Якщо ми не побачимо готовності з боку РФ йти до мирного процесу, будемо тоді не в фігуральному плані будувати стіну і жити далі. У нас є друзі, будемо залучати та брати їхній досвід. Я маю на увазі в першу чергу Ізраїль», — сказав Єрмак.

Утім, помічник президента підкреслив, що команда Зеленського наразі налаштована на успіх переговорів.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: