Збройні сили України мають повну інформацію про те, де залишилися заміновані ділянки на підконтрольних територіях Донбасу.

Про це в ефірі програми Нині вже на hromadske сказав заступник начальника управління екологічної безпеки та протимінної діяльності міністерства оборони Сергій Рокун.

«Навіть якщо на початку війни цієї інформації не було, потім було проведено ряд заходів, у ході яких всі мінно-вибухові загородження залишені найманцями РФ виявлені. Вони обліковувалися, маркувалися або знімалися», — зазначив Рокун.

За його словами, у Збройних сил є повна інформація про заміновані ділянки на підконтрольних територіях Донбасу. Водночас інформація про замінування на непідконтрольних територіях відсутня.

Рокун нагадав, що Міноборони запустило в тестовому режимі інтерактивну карту забруднених мінами територій. Карта постійно оновлюється. Також на ній показують медичні пункти, де можуть надавати допомогу в разі мінно-вибухових травмах.

Нагадаємо, 1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого. Після цього має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня.

Увечері 5 жовтня президент Володимир Зеленський провів нараду щодо розведення сил біля цих населених пунктів.

Однак розведення сил і засобів в Золотому і Петровському Луганської області не почалося 7 жовтня, оскільки кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко нагадав, що розведення розпочинається на сьомий день після того, як на цій конкретній ділянці зберігається мир і не відбувається обстрілів.

Поділитись: