Представники частини студентів і адміністрації, які оголосили про безстроковий страйк у зв’язку з відстороненням ректорки Катерини Амосової, заявили про свої вимоги.

Представники частини студентів і адміністрації, які оголосили про безстроковий страйк у зв’язку з відстороненням ректорки Катерини Амосової, заявили про свої вимоги.

Про це Громадському повідомив один із координаторів стайкому в університеті Богомольця, аспірант Василь Гілюк.

«По-перше, це припинення свавільного порушення закону про вищу освіту в частині автономії вищих навчальних закладів. По-друге, скасування злочинного наказу відсторонення ректора і незаконне призначення нового. Третя вимога — надання належної оцінки діям посадовців МОЗ, які зловживають своїм посадовим становищем», — сказав він.

26 лютого у медуніверситеті Богомольця оголосили про страйк Фото: Олександра Чернова / Громадське

За його словами, страйк організував страйком університету, до якого увійшли всі декани, керівники, проректори — «повністю весь представницький склад університету». Він також зазначив, що закриття корпусів ланцюгами — це одноголосне рішення страйкому.

26 лютого у медуніверситеті Богомольця оголосили про страйк Фото: Олександра Чернова / Громадське

Крім того, Гілюк підтвердив інформацію про те, що студенти 4 курсу лікувальної справи зараз мають заняття.

Пари наразі проходять у київській міській психіатричній лікарні № 1 імені І. П. Павлова.

Водночас деякі студенти не погоджуються з позицією страйкому і зазначають, що примусове припинення навчання є «нав'явзаним».

Про це, зокрема, сказала у коментарі Громадському студентка 6 курсу Ксенія Михайлюк: 

«Моя позиція різко негативна, адже не страйк, а саботаж навчального процесу. Ніхто не запитував думки студентів та колективу — усе вирішили декани (наскільки мені відомо, то всі) та студпарламент, обраний торік з численними порушеннями і досі не переобраний», — сказала вона.

За її словами, адміністрація вирішила маніпулювати такою кількістю людей у власних приватних інтересах і звинувачує МОЗ в незаконному відстороненні ректора.

Нагадаємо, 26 лютого у Національному медичному університеті імені Богомольця оголосили про безстроковий страйк вишу. У відповідь на це в Міністерстві охорони здоров'я закликали не зривати навчальний процес.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що страйк студентів та викладачів в медуніверситеті Богомольця — це саботаж деяких членів адміністрації та деканів вишу.

Студенти ж у коментарях до оголошення про страйк розміщують негативні відгуки та пишуть, що «хочуть продовжити навчання, а не страйкувати», хочуть «отримати диплом» та сказали, що самих студентів про страйк ніхто не питав.

Раніше 20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконуючого обов'язків ректора Михайла Захараша.

ЧИТАЙТЕКонфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile