Миротворча місія ООН на Донбасі у разі присутності на окупованій території виконуватиме переважно функцію політичного тиску.

Миротворча місія ООН на Донбасі у разі присутності на окупованій території виконуватиме переважно функцію політичного тиску.

Про це в ефірі Громадського повідомила учасниця політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську Ольга Айвазовська.

«Нічого не дає шансів сказати, що безпековий процес стане незворотнім. Навіть при миротворцях можливе загострення, тільки в іншій формі, які буде направлене на їх витіснення з регіону», — сказала вона.

«Миротворці не захищають інтереси громадян, вони не захищають інтереси жінок та дітей, це  функція присутності, це функція у більші мірі політичного тиску. Так, це озброєнні люди, але вони не сядуть в танк і не поїдуть, якщо розпочнеться наступ. Тобто миротворці — це символічний крок. Щоб вони відвідали Україну, треба символічні кроки усіх сторін», — пояснила вона.

На питання ведучої, які аргументи США використовують у діалозі з Росією щодо припинення ескалації на Донбасі, вона відповіла:

«Якщо фізично ми Росію не перемагаємо, то... я не бачу іншого виходу, як тактика малих порізів, тобто знекровлення ворогу шляхом нанесення великої кількості шкоди, але в малих дозах. Бо ми неспроможні перемогти одним ударом».

За її словами, року для розгортання миротворчої місії буде достатньо, але про часові рамки зарано говорити.

«Сьогодні рано говорити як про масштаби, так і про час заходження (місії, — ред.). Ми це зможемо прокалькувати лише після прийняття відповідної резолюції», — наголосила Айвазовська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна сама має вирішити, чи дозволити введення миротворців» — екс-посол США в Росії. 

5 вересня Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії миротворців на Донбасі.

Порошенко запевнив, що уведення миротворців ООН на Донбас не буде за сценарієм Росії.

ЧИТАЙТЕ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — Спецпредставник США Курт Волкер

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: