Учені знайшли препарат для сповільнення хвороби Гантінгтона

Хвороба Гантінгтона — генетичне захворювання нервової системи, що вражає людину у віці 35—50 років. Для початку захворювання найбільш характернахорея— безладні, неконтрольовані рухи.

Британські вчені вперше успішно застосували препарат для лікування хвороби Гантінгтона.

Про це повідомляє ВВС.

Досі це генетичне захворювання нервової системи вважається невиліковним. Та під час експерименту препарат, який уводиться в спинномозкову рідину, знизив рівні токсичних білків.

Група дослідників Університетського коледжу Лондона стверджує, що після дослідів з’явилася надія, що смертельну хворобу можна зупинити.

Експерти заявили, що препарат може стати найбільшим проривом у розвитку нейродегенеративних захворювань за останні 50 років.

Винайдені раніше ліки допомагали лише усунути симптоми, але не сповільнювали прогресування хвороби, пише The Guardian.

Професор Сара Табрізі, директор Центру хвороби Хантінгтона в Лондонському університетському коледжі, яка очолювала випробування на початковому етапі, сказала, що результати експерименту «виправдали всі сподівання».

«Результати дослідження є надзвичайно важливими для пацієнтів з хворобою Хантінгтона та їхніх родин», — зазначила вона.

У перспективі препарат може застосовуватися і для усунення інших невиліковних розладів мозку, зокрема, хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

Швейцарська фармацевтична група Roche вже заплатила ліцензійний внесок у розмірі 45 мільйонів доларів, щоб перейти до клінічного використання ліків.

Хвороба Гантінгтона — генетичне захворювання нервової системи, що вражає людину у віці 35-50 років унаслідок змін у гені IT-15, яке призводить до атрофії стріатума (підкіркове утворення переднього мозку, важливий компонент екстрапірамідної системи й системи винагород), а на пізній стадії — до атрофії кори головного мозку. З моменту появи перших симптомів тривалість життя становить близько 15-20 років. Для початку захворювання характерна хорея — безладні, неконтрольовані рухи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віртуальні аватари допомогли зменшити симптоми шизофренії — учені.