Удар США по силам сирійського режиму навряд чи призведе до рішучих змін у військовій стратегії США і має здебільшого символічне значення.

Удар США по силам сирійського режиму навряд чи призведе до рішучих змін у військовій стратегії США і має здебільшого символічне значення. Про це у коментарі виданню The Telegraph повідомила експертка з питань громадянської війни у Сирії Леслі Віньямурі.

Докторка Віньямурі, яка керує Центром конфліктів, прав і справедливості в Університеті Лондона, переконана, що удари по сирійській авіабазі є важливим сигналом, проте навряд чи це призведе до розвитку подальших військовий дій з боку США.

«З огляду на характер масштабу хімічних атак, які здійснив Асад, я думаю, що обмежений військовий удар це близько до того, чого очікували люди. Насправді ця атака здебільшого символічна. Вона дуже важлива, але вона обмежена. У переході до ширшої військової участі є ризик тривалого втягнення у сирійський конфлікт США і їх європейських партнерів. Це дуже серйозний крок вперед і я не впевнена, що для нього є політична воля», — заявила експертка.

На її переконання, Британія настільки сконцентрована на власних проблемах, що адміністрація США намагається імпровізувати зі стратегією самостійно.

«Рух до розширеної участі у сирійському конфлікті це те, чого, безумовно, очікують люди, і адміністрація США має з цим рахуватись. Але незалежно від того, що слід було б зробити, я налаштовано скептично», — підкреслила Віньямурі.

Нагадаємо, США запустили щонайменше 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб.

Американські військові попередили про удар своїх російських колег, аби ті завчасно відвели свої сили з авіабази.

Внаслідок ракетного удару сил США по авіабазі у Сирії загинуло четверо сирійських військових.

Президент Росії Путін назвав ракетні удари США по авіабазі Сирії «агресією, що завдає шкоди як російсько-американським відносинам». В результаті Росія призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

Представники урядів Ізраїлю, Британії, Австралії, Туреччини та Франції виступили з підтримкою військових дій США у Сирії.

МЗС України підтримало ракетний удар США по авіабазі урядових сил у Сірії.

 

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile