Ціни на нафту в п’ятницю, 1 травня, піднялися вище 26 доларів за барель — цього ж дня набула чинності домовленість головних країн-експортерів нафти про скорочення її видобутку.

Зокрема, як передає Reuters, ціна липневих ф’ючерсів на нафту марки Brent станом на обідню пору 1 травня зросла на 14 центів і стала складати $26,62 за барель. Під кінець дня ціна стабілізувалася на рівні $26,44. Напередодні, 30 квітня, Brent виріс у ціні на 12%.

Опитані Reuters експерти зазначають, що це відображає дію угоди, укладеної між членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), Росією та деякими іншими великими нафтовидобувачами 12 квітня. Тоді її учасники домовилися скоротити видобуток нафти у світі на 9,7 мільйона барелів на добу, що складає 10% світового видобутку. До цієї угоди планують доєднатися інші великі нафтові експортери, зокрема США та Норвегія.

Нагадаємо, через економічну кризу, викликану пандемією COVID-19, у світі впав попит на нафту (за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, він міг скоротитися на 30%). При цьому з початку пандемії найбільші експортери нафти не лише не зменшували видобуток нафти, але й наростили його.

Як наслідок, ціни на нафту у світі почали рекордно падати. Економіки країн-експортерів нафти від цього постраждали, тому врешті-решт країни ОПЕК+ (ОПЕК разом із Росією) зібралися та домовилися про скорочення видобутку — на 9,7%.

Пізніше, 20 квітня, ціни на американську нафту марки WTI впали спершу до нуля, а згодом до від’ємних значень. Це падіння зачепило й нафту інших марок, зокрема європейської Brent та російської Urals.

27 квітня ціна на американську нафту обвалилась на 27% на тлі заповнення сховищ для її зберігання. Деякий час по тому ціни на «чорне золото» продовжували падати.

Поділитись: