Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу (Brexit) без угоди цілком можливий. Раніше політик стверджував, що шанси на подібний сценарій — один на мільйон.

В інтерв'ю BBC на саміті G7 у Франції Джонсон сказав, що «все залежить від наших друзів і партнерів з ЄС».

Очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час саміту «Великої сімки» (G7) повідомить, що розмір відступних через Brexit без угоди складе не 39 млрд фунтів стерлінгів ($ 48 млрд), а 9 млрд фунтів стерлінгів ($ 11 млрд). Як повідомляє Mail on Sunday, ця сума може бути скорочена навіть більше — до 7 млрд фунтів стерлінгів ($ 8,6 млрд).

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року. Втім, досі не відомо, на яких саме умовах він відбудеться. Чинний прем’єр Борис Джонсон наполягає на виході з ЄС не пізніше зазначеної дати, навіть якщо не вдасться досягти угоди.

Поділитись: