Європейський Союз не переглядатиме угоду про Brexit в частині «бекстопу» — механізму, який покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit і передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду Brexit.

Про це повідомив президент Європейської ради Дональд Туск у Twitter.

«Бекстоп» — це страховка, щоб уникнути жорсткого кордону на острові Ірландія, доки і якщо не буде знайдена альтернатива. Ті, хто виступає проти «бекстопу» і не пропонує реалістичних альтернатив, фактично підтримують відновлення кордону. Навіть якщо вони цього не визнають» — написав Туск.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід Сполученого Королівства з ЄС та скасувати «бекстоп».

Нагадаємо, новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що країна готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Раніше Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: