Міністерство закордонних справ заявило, що Рада ООН наразі перебуває у кризі.

Україна підтримала Сполучені Штати у їхньому рішенні вийти зі складу Ради ООН з прав людини. Міністерство закордонних справ заявило, що Рада ООН наразі перебуває у кризі.

Про це йдеться у коментарі МЗС.

«Ми розуміємо позицію Сполучених Штатів Америки та їхнє занепокоєння щодо ефективності роботи РПЛ. Рішення США щодо дострокового припинення членства у Раді не стало несподіванкою», — завили у Міністерстві.

Українське МЗС заявляє про негативні тенденції у роботі ООН на напрямку захисту прав людини.

У Міністерстві повідомили, що в Раді ООН фактично «усунули правозахисну тематику» з майданчика діалогу в Нью-Йорку.

Україна брала участь у створенні Ради ООН з прав людини в 2006 році та від початку була членом цього органу. У 2018 році Україна знову набула членства у Раді ООН з прав людини.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі ввечері 19 червня  оголосила про вихід Сполучених Штатів із Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини, звинувативши її в «хронічному упередженому ставленні до Ізраїлю».

Вона додала, що цей крок «не є відходом США від зобов'язань щодо прав людини».

Сполучені Штати заявляли про ймовірність виходу з Ради, якщо її не буде реформовано.

Нагадаємо, США 14 травня заблокували ухвалення заяви Ради безпеки ООН, в якому було запропоновано провести незалежне розслідування сутичок на кордоні Ізраїлю і сектора Газа, що сталися у день відкриття нового посольства США в Єрусалимі.

Білий дім покладає відповідальність за  насильство у Секторі Газа на угруповання «ХАМАС».

Під час акцій протесту на межі Сектору Гази та Ізраїлю внаслідок сутичок загинули 58 людей, та понад 2 700 — дістали поранення.

У грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір  перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись: