Війна

Україна поки не має відповіді на Доповідь ООН щодо Іловайська — Єльченко

28 серпня, 2018 17:29
Війна/Україна поки не має відповіді на Доповідь ООН щодо Іловайська — Єльченко
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України не коментує Доповідь ООН щодо подій Іловайську, адже запити, визначені у ній, адресовані Міноборони, Генпрокуратурі та СБУ.

Міністерство закордонних справ України не коментує Доповідь ООН щодо подій Іловайську, адже запити, визначені у ній, адресовані Міноборони, Генпрокуратурі та СБУ.

Про це на прес-конференції у Києві розповів постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у відповідь на питання журналістки Громадського.

Питання стосувалося того, що саме Україна робитиме у відповідь на Доповідь ООН щодо Іловайська.

Зазначимо, у Доповіді ООН, окрім визнання злочинів РФ проти українських військових, також йшлося про заклик «розслідувати злочини проти цивільних, зокрема і тих, які можливо скоєні українськими військовими».

«На жаль важко додати коментарі, бо ці заклики адресовані Міноборони, Генеральній прокуратурі, СБУ. Ані у мене, ані в МЗС немає масиву інформації коментувати ці речі, треба час, щоб подумати і вирішити», — зазначив Єльченко.

Зазначимо, президент Петро Порошенко 24 – 27 вересня перебуватиме з візитом на Генеральній Асамблеї ООН у США, 26 вересня Порошенко виступатиме.​

Нагадаємо, Моніторингова місія ООН з прав людини закликала Україну розслідувати порушення прав цивільних під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року.

У Доповіді ООН щодо подій під Іловайськом йдеться про те, що організацією задокументовано вбивство чотирьох цивільних осіб в Іловайську, двоє із них, за інформацією ООН, були скоєні добровольцями українських батальйонів.

Управління ООН пізніше встановило, що цими жертвами були цивільні особи Валентин Мініч та Ігор Труфанов. Одна цивільна особа, що перебувала під вартою українських батальйонів, загинула під час обстрілу. За інформацією ООН це був громадянин Сергій Мироненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон.

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

Пов`язані новини