УКРАЇНА

Україна вимагає від РФ звільнити засудженого в Криму політв’язня Балуха

29 березня, 2018 00:53
УКРАЇНА/Україна вимагає від РФ звільнити засудженого в Криму політв’язня Балуха
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії негайно звільнити політв’язня Володимира Балуха, якого незаконно засудили в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії негайно звільнити політв’язня Володимира Балуха, якого незаконно засудили в анексованому Криму.

Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«Вимагаємо від РФ негайно звільнити політв'язня з АРК В.Балуха, який оголосив голодування з 19.03.Справа сфабрикована», — написала вона у Twitter.

Дружина кримського активіста Наталія Балух повідомила «Крим.Реалії», що рідні не можуть отримати інформацію про стан здоров’я Володимира, який з 19 березня продовжує голодувати.

Раніше Наталія Балух намагалася відвідати його в СІЗО, але їй в побаченні відмовили, пославшись на те, що вони з Балухом офіційно розлучені. Літня мати Володимира Балуха також не може відвідувати його через свій незадовільний стан здоров'я.

Засуджений в анексованому Криму активіст Балух 19 березня оголосив голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. Згідно з рішенням суду, Балух повинен провести в колонії-поселенні 3 роки і 5 місяців.

27 березня правозахисниця повідомила, що український активіст Балух дев'яту добу продовжує голодування.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом. У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

На початку жовтня суд скасував вирок українцеві та призначив новий розгляд справи. 1 грудня суд відправив активіста Балуха із СІЗО під домашній арешт. У середині грудня 2017 Балуху відмовили в медичному обстеженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Пов`язані новини