УКРАЇНА

Українська церква Московського патріархату не залежить від Росії — архієпископ Климент

27 липня, 2018 21:18
УКРАЇНА/Українська церква Московського патріархату не залежить від Росії — архієпископ Климент
Зберегти
Вигляд
Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Української православної церкви Московського патріархату Климент заявив, що церква МП не залежить від російської політики.

Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Української православної церкви Московського патріархату Климент заявив, що церква МП не залежить від російської політики.

Про це архієпископ Климент сказав в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Я не знаю, як церква Московського патріархату залежить від московської політики. УПЦ МП він неї не залежить», — заявив Климент.

На питання про те, що буде з церквою Московського патріархату, якщо українській церкві нададуть автокефалію, Климент заявив:

«Якщо українській церкві будуть змінювати канонічний статус …то у Філарета (предстоятеля УПЦ Київського патріархату – ред.) запитають в останню чергу. Адже Константинопольський патріарх неодноразово заявляв, що він не вважає Філарета єпископом, а Київський патріархат церквою».

Водночас у студії Громадського ієромонах УПЦ КП Михаїл Карнаух заперечив заяви Климента про те, що Вселенський патріарх не визнає Філарета єпископом.

«Виходячи із засідання священого синоду Константинопольського патріархату у квітні цього року, ми бачимо, що синод назвав звернення, яке було розглянуто, «від церковної і державної влади». І якщо Вселенський патріарх називає це церковною владою, то це означає, що він визнає Філарета єпископом», — сказав ієромонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

27 липня з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України в Києві відбулася хода, організована Українською православною церквою Московського патріархату.

28 липня також відбудеться хресна хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. 

Через заходи до річниці Хрещення Русі в Києві обмежили рух низкою вулиць. 

У Києві біля Кабінету міністрів під час ходи вірян Української православної церкви Московського патріархату поліція затримала трьох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Пов`язані новини