Українські кінематографісти хочуть зняти фільм під керівництвом Сенцова — адвокат
Українські кінематографісти планують зняти фільм під дистанційним керівництвом режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.
Українські кінематографісти планують зняти фільм під дистанційним керівництвом режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.
Про це в інтерв’ю Meduza повідомив адвокат Олега Дмитро Дінзе.
За словами Дінзе, цей проект може запуститися у вересні.
«Так кінематографісти хочуть надати йому сили, включити до роботи та полегшити його перебування в колонії», — сказав адвокат.
Дінзе додав, що вже у вересні може початися дистанційний кастинг для фільму, і адвокати через день будуть ходити до Сенцова в колонію, аби узгоджувати певні деталі.
«Однак поки це на рівні розмов. Дієвих кроків у цьому напрямку поки немає», — каже адвокат.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії
Раніше Денісова попросила терміново доповісти президенту РФ Володимиру Путіну про стан українського політв’язня Олега Сенцова. Олег станом на 9 серпня голодує 88-й день.
За словами адвоката, у політв’язня Олега Сенцова сталася третя затяжна криза, його двічі хотіли госпіталізувати для підключення до апаратури та почати примусове годування. Станом на 10 серпня Олег голодує 89-й день. Олег схуд та важить 70 кілограмів.
Денісова заявила, що готова негайно вилетіти до Росії, аби обговорити будь-які умови обміну Сенцова. Крім того, Денісова обговорила з Москальковою про можливий обмін Сенцова на росіянина Олексія Седікова.
Сестра політв'язня повідомила, що Сенцов не може ходити, також йому не передають листи.
8 серпня повідомлялося, що клопотання матері Сенцова про його звільнення передали в комісію з питань помилування Ямало-Ненецького округу.
9 серпня в Адміністрації президента Росії повідомили, що отримали листа від матері українського політв’язня Олега Сенцова про його помилування. У президента Володимира Путіна заявили, що не готові говорити про офіційну реакцію на цей лист.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
7 серпня адвокат Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що у Сенцова погіршився стан здоров’я, зокрема в нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину. Однак, у Росії заявили, що стан Сенцова «задовільний».
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: