Заступник голови Офісу президента України Вадим Пристайко заявив про попередню домовленість з Росією про обмін полонених.

За словами Пристайка, відповідної домовленості досягнули на зустрічі зовнішньополітичних радників глав країн «Нормандської четвірки».

«Протягом місяцями ми домовилися здійснити обмін певної кількості наших бранців. Президент Зеленський говорив про 10 на 10, 15 на 15. В принципі, ми не замикаємося навколо кількості людей. Наше завдання: зараз повернути своїх людей назад і розблокувати обмін «всіх на всіх», — сказав він.

Пристайко анонсував нову зустріч радників лідерів «Нормандської четвірки» у кінці серпня. На ній має відбутися оцінка виконання домовленостей, досягнутих 12 липня. 

Напередодні українська омбудсменка Людмила Денісова розраховує, що 16 липня їй вдасться обмінятися з російською колегою Тетяною Москальковою списками українських політв’язнів.

Раніше в МЗС Росії заявили, що ведуть переговори з Україною про обмін захоплених у полон українських моряків.

Нагадаємо, востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Поділитись: