Передати Росії головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, наприклад, в обмін на полонених моряків, юридично неможливо, бо він є громадянином України.

Про це на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко.

За його словами, «оперативні та розвідувальні джерела» свідчать, що Вишинський «найбільше цікавить господарів Кремля».

Водночас Луценко наголосив, що зараз немає юридичних можливостей передати його РФ в обмін на когось з українських політв’язнів, зокрема на полонених моряків.

«Треба мати на увазі, що Вишинський формально є громадянином України, тому передача його Росії неможлива. Принаймні до того часу, поки суд не винесе рішення у його справі», — сказав Луценко.

Він пояснив, що в разі засудження Вишинський зможе виїхати з України лише після відбуття покарання. Генпрокурор зазначив, що навіть якщо суд відправить головреда «РИА Новости» під домашній арешт, це ніяк не вплине на можливість обміняти його.

Водночас Луценко нагадав, що Україна не один раз обмінювала тих, кого вже засудив український суд.

«У нас є добра серйозна практика, коли ми обмінювали сотні злочинців на наших військовослужбовців та цивільних осіб, захоплених терористами. Ще раз підкреслюю — тільки тих кого вже засудили», — уточнив він.

На запитання щодо можливості обміну Вишинського на моряків Луценко не відповів, зазначивши тільки, що візит російського омбудсмена «багато про що каже».

«У Росії відбуваються якісь рухи, які свідчать про можливість обміну. Коли, кого і за яких умов, коментувати вже я не можу», — резюмував генпрокурор.

Нагадаємо, суд переніс розгляд продовження запобіжного заходу Вишинському на 19 липня.

Раніше в МЗС Росії заявили, що ведуть переговори з Україною про обмін захоплених у полон українських моряків.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їхвивезли до СІЗО Москви.

Нагадаємо, російське слідство пред`явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.

Раніше 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Поділитись: