Україна готова надати Лівану допомогу у зв'язку з вибухом в Бейруті, зокрема, й направити своїх рятувальників, якщо буде така потреба.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 5 серпня

«У разі потреби ми готові надавати всю необхідну допомогу. Україна вже звернулася до Ліванської Республіки з пропозиціями про надання необхідної допомоги нашими рятувальниками. Відповідний загін готовий вилетіти в будь-який час», — сказав Шмигаль.

Нагадаємо:

  • 4 серпня у столиці Лівану Бейруті пролунав потужний вибух у порту. Вибухова хвиля поширилася в центрі міста й передмісті, пошкодивши будівлі та автомобілі.
  • За останніми даними, внаслідок вибуху загинули понад сотня людей, ще приблизно 4 тисячі — постраждали. Лікарні міста переповнені. Ще сотні людей вважають зниклими безвісти. За попередніми даними, серед жертв і постраждалих внаслідок вибуху українців немає. 
  • Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух в порту Бейрута стався через неправильне зберігання 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.
  • Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Може бути й більше.

Детальніше про ситуацію в Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: