План «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» не був спрямований проти України, а лише мав на меті залучити Росію до дискусії та сприяти мирному врегулюванню на українських окупованих територіях.

Про це в коментарі «Укрінформу» заявив Вольфганг Ішингер, глава Мюнхенської конференції з питань безпеки.

«Так, у цьому документі можуть бути контроверсійні речі. Так давайте говорити про них. Це не урядова позиція, це внесок. І неправильно говорити, що він «російський», — сказав Ішингер.

Він також додав, що підтримує всі зусилля, спрямовані на вирішення «українського питання».

«Ми всі за Україну. Я — ваш друг», — цитує слова Ішингера «Укрінформ».

При цьому німецький дипломат додав, що «Україна має бути щаслива, що ми намагалися залучити росіян до дискусії». І наголосив, що не бачить нічого поганого в тому, що до написання документа долучилися росіяни, серед яких — Ігор Іванов. Він, за словами Ішингера, не входить до уряду РФ останні 20 років.

(Іванов був міністром закордонних справ Росії до 2004 року, а до 2007-го — в складі російської Ради національної безпеки.)

При цьому не згадується, чи прокоментував Ішингер видалення плану із сайту Мюнхенської безпекової конференції.

Нагадаємо, 14 лютого на сайті Мюнхенської безпекової конференції з'явилася заява під назвою «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні». Її підписали, зокрема, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, українські дипломати Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній, а від Росії — колишній очільник МЗС Росії Ігор Іванов. Згодом документ зник із сайту конференції.

Також в американському аналітичному центрі Atlantic Council повідомили, що колишні дипломати США, чиновники і експерти оприлюднили спільну заяву, у якій розкритикували цей план. Вони переконують, що деякі пункти повторюють тези Кремля.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що не підтримують тези, які містить документ «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні». Там додали, що вони не відповідають офіційній позиції української держави.

Мюнхенська конференція з безпеки розпочалася 14 лютого і триватиме 3 дні. Її відвідають очільники та уряди 35 держав.

Конференцію проводять щороку з 1962-го. Вже понад 20 років її фінансує німецький уряд.

Поділитись: