У МЗС України заявили, що не підтримують план, який підписали дипломати на Мюнхенській конференції

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що не підтримують тези, які містить документ «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні», підписаний на Мюнхенській безпековій конференції 14 лютого.

Про це йдеться в коментарі МЗС, яке отримало агентство «Інтерфакс-Україна».

«Тези, які містить документ, не відповідає офіційній позиції української держави», — йдеться в повідомленні.

Там зазначили, що заяву підготувала неурядова організація Euro-Atlantic Security Leadership Group.

«Це приватна ініціатива політиків і експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки і ситуації з безпеки в України, в тому числі озброєної агресії РФ проти нашої держави», — пояснили в міністерстві і додали. Що керівництво Мюнхенської конференції з безпеки теж не визнає цей документ офіційним і видалило його зі свого сайту.

Сьогодні, 14 лютого, на сайті Мюнхенської безпекової конференції з'явилася заява під назвою «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні». Її підписали зокрема голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, українські дипломати Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній, а від Росії — колишній очільник МЗС Росії Ігор Іванов. Згодом документ зник із сайту конференції.

Також в американському аналітичному центрі Atlantic Council повідомили, що колишні дипломати США, чиновники і експерти оприлюднили спільну заяву, у якій розкритикували цей план. Вони переконують, що деякі пункти повторюють тезиси Кремля.

Мюнхенська конференція з безпеки розпочалася 14 лютого і триватиме 3 дні. Її відвідають очільники та уряди 35 держав.

Конференцію проводять щороку з 1962-го. Вже понад 20 років її фінансує німецький уряд.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери погодились зустрітися знову через 4 місяці, тобто у квітні 2020-го.

Зі всього, про що домовились на саміті у грудні, було виконано лише пункт про обмін полонених. Також Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу у старій редакції.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися: