У Світовому банку повідомили, що щороку Україна має витрачати на обслуговування державного боргу по 11 мільярдів доларів або 8% валового внутрішнього продукту.

Про це йдеться у новому звіті Світового банку.

Виплати за державним боргом у Світовому банку вважають одним з ключових ризиків для стабільності економіки України.

«Україна має велику потребу у фінансуванні у наступні 3 роки, що потребує мобілізацію значних міжнародних позик та зменшення дефіциту державних фінансів до 2,5% від ВВП, щоб забезпечити фіскальну стабільність. Україні потрібно близько 11 мільярдів доларів щороку (8% від ВВП щороку) щоб виплатити державний борг та компенсувати дефіцит бюджету у 2019-2021 роках», — йдеться у звіті Світового банку.

Там також зазначають, що забезпечити фінансову стабільність в країні можна лише за допомогою продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, яка свідчитиме про продовження реформ в країні та дозволить залучати кошти в інших міжнародних фінансових установах.

Експерти Світового банку зазначають, що економіка України дуже вразлива до ситуації на світових ринках, адже значна частина експорту країни — це сировина, ціни на яку постійно змінюються. Для зменшення такої залежності Україні потрібно більше розвивати сферу послуг та виробництво товарів з високою доданою вартістю.

Також Світовий банк погіршив темпи економічного зростання України у 2019 році з 2,9% до 2,7%.

У першому кварталі 2019 року український уряд витрачав по 42 мільярда гривень на обслуговування боргів. Водночас Україна додатково позичила 113 мільярдів гривень.

Також, за даними Мінфіну, обсяг виплат за державним боргом до кінця 2019 року зріс на 15,3 мільярда гривень. Загалом за рік уряд має виплатити 461 мільярд гривень.

13 березня уряд випустив єврооблігації (на зовнішніх ринках) на 350 мільйонів доларів.

За даними Міністерства фінансів України, на початку лютого 2019 року державний борг складав 78,25 мільярда доларів.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Поділитись: