Україна може попросити Велику Британію спрямувати своїх солдатів у разі нового вторгнення Росії ㅡ посол
У разі реальної загрози повномасштабного вторгнення Росії та активних дій Україна може просити партнерів, зокрема Велику Британію, відправити своїх військових на українську територію.
Про це сказав посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв'ю телеканалу «Дом».
Він розповів, що Україна постійно веде переговори з партнерами про надання озброєння.
«Кожна країна сприймає, як вона може дозволити собі не просто допомогти фінансово. Наскільки її політична позиція підтверджується цими кроками, які вона робить, зокрема поставляючи Україні озброєння», ㅡ сказав Пристайко.
Він додав, що допомога може бути як у формі підтримки зброєю, так і твердої позиції та політичної підтримки.
«... Мене запитали, чи запросимо ми втрутитися партнерів, як-от Британію, реальними солдатами на українській території, з огляду на те, що нам загрожують збройні сили значно більші, ніж наші. Я відповів: якщо буде загроза реальна, якщо буде початок активних дій, ми попросимо все що завгодно, включно з британськими військовослужбовцями, на наші території», ㅡ заявив посол.
Допомога Україні
18 січня до України прибула чергова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії. Збройні сили України отримали новітні ручні протитанкові гранатомети, дальність стрільби яких сягає кількох сотень метрів.
Посол Вадим Пристайко нагадав, що в Лондоні також підписали угоду про розбудову військово-морського флоту України.
За словами Пристайка, на першому етапі планується передання двох протимінних кораблів. Вони вже готові й зараз проходять дооблаштування на підрозділах компанії Babcock.
Допомогти Україні озброєнням зголосилась і низка інших країн. У грудні міністр нацоборони Литви заявив, що його країна готова всіма способами підтримувати Україну на тлі ймовірного нового вторгнення Росії — навіть передати Україні летальну зброю. Про такі ж наміри заявили у Латвії.
А Державний департамент США дозволив Литві, Латвії та Естонії відправляти ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі 18 січня 2022 року також заявила, що уряд країни розгляне питання щодо надання Україні озброєння. Про готовність допомогти заявила і Чехія.
Натомість Німеччина та Нідерланди блокували постачання озброєння Україні через механізми НАТО. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що після переговорів Нідерланди погодилися прихильніше розглядати запит України в майбутньому.
Німеччина наполягає, що дотримуватиметься своєї політики не надсилати зброю до зон конфлікт, але обіцяє підтримувати Україну в інші способи. Наприклад, планує передати польовий госпіталь.
- Поділитися: