НАТО проведе військові навчання у Середземному морі через можливе нове вторгнення Росії в Україну
Країни—члени НАТО проведуть у Середземному морі великі військові навчання під назвою Neptune Strike '22 через занепокоєння щодо можливого нового вторгнення РФ в Україну.
Про це повідомляє портал Military.
Авіаносець USS Harry S. Truman та союзники по НАТО розпочнуть масштабні військові навчання у Середземному морі в понеділок, 24 січня, йдеться в повідомленні.
За словами речника Пентагону Джона Кірбі, ці навчання продемонструють, що Північноатлантичний Альянс «єдиний, спроможний і сильний». До навчань залучать кілька країн-членів НАТО. Яких саме — він не уточнив.
Військові сили країн братимуть участь у скоординованих морських маневрах, тренуваннях із протичовнової війни та ударів з далекої відстані.
Ударна група авіаносця США Harry S. Truman буде йти під командуванням сил НАТО як центральний елемент навчань.
Російська загроза Україні
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними New York Times, біля кордонів України залишаються 100 тисяч російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки».
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії. У Москві пригрозили «найсерйознішими наслідками», якщо США ігноруватимуть її вимоги.
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
Але за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
- Поділитися: