Україна може стати членом НАТО в обмін на територіальні поступки — керівник апарату генсека Альянсу

Керівник апарату генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна зможе отримати членство в Альянсі в обмін на частину територій.

Про це він розповів під час дебатів у норвезькому місті Арендаль, пише VG.

На його думку, це може бути частиною закінчення війни. Водночас він нагадав слова свого керівника, генсека НАТО Єнса Столтенберга, що «Україна має [сама] вирішувати, коли та на яких умовах вона хоче вести переговори [з росією]».

«росія веде величезну військову боротьбу, і здається нереальним, що вона зможе захопити нові території. Зараз радше питання в тому, чи вдасться Україні повернути своє», —зазначив Єнссен.

За його словами, дискусія про можливе членство України в НАТО після війни вже триває, і під час обговорень лунають варіанти, що передбачають територіальні поступки з боку Києва.

«Я не кажу, що так має бути. Але це може бути можливим рішенням», —пояснив Єнссен.

Доповнено о 19:19. Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними.

«Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку росії», — наголосив Ніколенко.

На його думку, в інтересах євроатлантичної безпеки — обговорювати пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО.

Нагадаємо, на Вільнюському саміті НАТО, який відбувся 11–12 липня, Столтенберг заявив, що Альянс запросить Україну приєднатися, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.

Президент України Володимир Зеленський назвав «гарними» результати саміту у Вільнюсі, однак зазначив, що все ж хотів почути запрошення до Альянсу з чіткими термінами. А втім, за словами глави держави, Україна розуміє, що членство можливе аж після завершення бойових дій.

Водночас Зеленський у контексті переговорів із росією та вступу країни у НАТО заявив, що Україна ніколи не віддасть свої території в обмін на «будь-який статус».