Україна намагається залучити кошти на фондових ринках Нью-Йорка та Лондона
Виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що представники українського уряду розпочали переговори з інвесторами у Нью—Йорку та Лондоні щодо випуску боргових цінних паперів.
«Наша невелика TeamUkraine в складі Мінфін-Мерт-НБУ розділилась в Лондоні і Team A в меншому складі вилітає до Нью-Йорка. Попереду переліт і декілька дуже напружених робочих днів», — повідомила Маркарова.
Зазначається, що наразі уряд проводить так зване «роуд-шоу» — діяльність з пошуку потенційних інвесторів у державні боргові облігації.
Раніше про бажання уряду випустити нові десятирічні облігації на суму до 2 мільярдів доларів повідомляли деякі українські ЗМІ. Зокрема, йшлося, що відповідну роботу з інвесторами планують розпочати 23 жовтня. Організаторами торгів будуть міжнародні банки BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs та J.P. Morgan.
Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.
Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.
Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ
Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.
Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ
- Поділитися: