Україна не відмовлялася від МВФ, а МВФ не відмовляв у допомозі Україні — представник фонду
Україна та Міжнародний валютний фонд продовжують переговори про нову кредитну програму. Заяви про те, що МВФ відмовився від співпраці з Україною чи Україна — від співпраці з МВФ — неправдиві.
Про це повідомив представник України у Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован.
«Ніхто в Україні не відмовлявся від кредиту МВФ — новий уряд та НБУ працюють над новою програмою, враховуючи зміну умов на зовнішніх ринках. Працюють непогано», — уточнив Рашкован.
Він зазначив, що і в МВФ також не відмовлялися у співпраці з Україною та продовжують переговори, незважаючи на карантин та обмеження авіасполучення.
«Україні та МВФ працювати через веб-конференції не звикати: для нас webex, polycom, skype — достатньо звичні засоби комунікації», — додав Рашкован.
Зазначимо, що окрім переговорів про затвердження кредитної програми співпраці між Україною та МВФ на 5,5 мільярда доларів, Україна веде переговори про виділення додаткової фінансової підтримки на протидію коронавірусу.
Раніше президент дав розпорядження Мінфіну домовитися з МВФ про виділення фінансової допомоги Україні у зв'язку з пандемією коронавірусу. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що Україна «просувається вперед» у переговорах з фондом.
Напередодні у МВФ повідомили, що готові виділити 1 трильйон доларів на підтримку економік країн, які постраждали від пандемії коронавірусу.
Раніше Шмигаль повідомляв, що уряд планує виконати всі вимоги МВФ протягом 2-3 тижнів.
7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.
Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.
- Поділитися: