Україна не планує запроваджувати заборону на імпорт всіх нафтопродуктів, вироблених у Росії.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус під час брифінгу 6 серпня.

«Ми не плануємо запроваджувати заборону на всі нафтопродукти з російським паспортом. Тому що, по суті, це стане квазі-податком на нашого споживача. І ціна може вирости… Але ми розуміємо, що Росія може ухвалити відповідне рішення», — повідомив Герус.

За його словами, поведінка Росії на українському ринку нафтопродуктів дуже нестабільна, тому завданням уряду має стати знизити залежність від російських бензинів. У разі, якщо частка РФ на українському ринку знизиться вдвічі, то Росія втратить можливості чинити «недружні дії» щодо України у цій сфері.

Герус додав, що у серпні в уряді очікують, що частка російського дизпального на українському ринку впаде з 45% до 25%. Він також прогнозував, що обсяги постачання російського дизелю через трубопроводи до України мають впасти на 100 тисяч тонн.

Нагадаємо, що з 1 серпня дизельне пальне, яке постачається з Росії до України за допомогою трубопроводів обклали додатковим митом у розмірі 3,75%. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: