300 апаратів штучної вентиляції легень для боротьби з коронавірусом упродовж дня 14 липня доставлять в Україну з В’єтнаму.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу 14 липня.

Загальна вартість партії 2,4 млн доларів США, але їх В’єтнам надав безкоштовно: це гуманітарна допомога від в’єтнамської компанії Vingroup. Її засновником є перший мільярдер В'єтнаму Фам Нят Вионг, який частину своїх статків заробив в Україні.

«Держава не заплатила за ці апарати жодної копійки, ці апарати є гуманітарною допомогою в’єтнамської кампанії Vingroup. Принагідно я хочу подякувати в'єтнамському бізнесу, який має довгі історичні зв’язки з Україною, що він у цю важку хвилину проявив людяність і підтримку Україні. Є час заробляти в Україні гроші, а є час витрачати на Україну гроші», — заявив Кулеба.

Першою компанією майбутнього засновника Vingroup в Україні була «Техноком», яка займалась виробництвом традиційної для В’єтнаму страви — сухої вермішелі «Мівіна». У 2010 році Вионг продав українські активи швейцарському концерну Nestle та повернувся на батьківщину, де заснував Vingroup: нині вона входить до п’ятірки найдорожчих компаній, представлених на В’єтнамській фондовій біржі.

Від початку пандемії Vingroup регулярно допомагає іншим країнам боротися з поширенням коронавірусу. 10 липня компанія повідомила, що направить понад 2,4 тисячі апаратів штучної вентиляції легень моделі Vsmart VFS-510, які виготовляються за технологією американської компанії Medtronic до України, Росії та Сінгапуру — безкоштовно. 300 апаратів, які надійдуть Україні 14 липня — це ще не уся запланована допомога: друга партія має бути відправлена до 30 серпня.

Також наприкінці березня саме Вионг допоміг оплатити евакуацію українців з В'єтнаму після припинення регулярного авіасполучення через карантин.

Поділитись: