«Україна питає: Хто замовив Катю Гандзюк» — у десятках міст люди вийшли на акції
У Києві та десятках інших українських міст сотні активістів та небайдужих вийшли на акції пам’яті загиблої радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Вони вимагають розслідувати резонансні вбивства та атаки на громадських діячів та притягти до відповідальності замовників убивства Катерини. Громадське веде пряму трансляцію з акції у Києві.
У столиці друзі та знайомі Каті Гандзюк вийшли під Адміністрацію президента по вул. Банковій. До них приєднався тато вбитої громадської діячки — Віктор Гандзюк.
Він заявив, що вся історія справи про вбивство його доньки — це боротьба громадськості проти держслужбовців і додав, що Петро Порошенко залишає посаду президента, так і не виконавши обіцянку.
«Навіть президент, в якого залишилися лічені години в офісі збрехав мені, що доведе справу до кінця. Брехав нам всім генпрокурор, брехав міністр внутрішніх справ», — заявив Віктор Гандзюк під час акції.
«Чиновники з самого початку і навіть досі перешкоджають розслідуванню, саботують суди, зливають секретні матеріали в пресу. Правда в тому, що мою доньку вбили в результаті злочинної змови вищі держпосадовці херсонської області. Правда в тому, що вище керівництво країни покривало й продовжує покривати їх. Сотні чиновників меншого рангу є в змові з ними проти власного народу». Віктор Гандзюк також звернувся і до Володимира Зеленського: «На чиєму ви боці, пан Зеленський? Чи вистачить у вас сил протистояти тисячній армії продажних чиновників, чи станете ви одним з них? Вже з понеділка вам треба бути зробити вибір: ви з нами, чи проти нас», — наголосив Гандзюк.
Нагадаємо:
- 11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Раніше бюро Херсонської обласної організації «Батьківщини» виключило з партії Мангера, а також рекомендувало йому піти з посади.
- 15 лютого суд вирішив взяти Мангера під варту на 17 днів із правом внесення застави. В той же день очільник Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.
- 17 квітня стало відомо, що прокуратура змінила підозру ще одному фігуранту справи Гандзюк — екс-помічнику нардепа Ігорю Павловському. Замість організації вбивства його звинуватили у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу). Ця стаття також передбачає «пом’якшення» покарання.
- Крім того, кримінальну статтю пом'якшили ймовірному замовнику нападу на Гандзюк Владиславу Мангеру, очільнику Херсонської облради.
- 23 квітня стало відомо, що підозрюваному в організації вбивства Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та чотирьом іншим ймовірним виконавцям убивства активістки «пом’якшили» підозру: тепер їх звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, а не у «вбивстві». У ГПУ пояснили, що зробили це, бо фігуранти справи пішли на угоду зі слідством.
- ГПУ направила до суду обвинувальний акт стосовно п’яти людей, яких обвинувачують у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що спричинили її смерть.
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.
Херсонську активістку, а також радницю міського голови Катерину Гандзюк 31 липня облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.
- Поділитися: