Україна 7 січня подала повноцінну заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав українських моряків під час нападу російських морських прикордонників у Керченській протоці 25 листопада.

«Уряд України виконав інструкції Суду та подав 7 січня 2019 г. повноцінну заяву у справі # 55855/18», — зазначив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

Він зазначив, що цією заявою Україна вимагає визнати факт порушення Росією прав 24-х українських моряків під час незаконного нападу, поранення та захоплення в Керченській протоці 25 листопада, а також визнати незаконним їхнє утримання в СІЗО Росії та спроби притягнути моряків до кримінальної відповідальності.

«Хлопці, ми пам’ятаємо про вас і робимо все, щоб повернути вас з полону!», — додав Ліщина.

Раніше ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити полонених українських моряків лікуванням та розказати про умови утримання.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: