Україна подасть до Європейського суду з прав людини міждержавну заяву проти Росії з вимогою звільнити полонених моряків.

Як повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина, Україна повинна подати цю заяву до 7 січня.

«Ось 7 січня і подамо. Заява стосується виконання або невиконання обов’язків в межах Європейської конвенції. Тобто, дотримується Росія прав людини, передбачених конвенцією, чи ні. Вимога (України — ред.) буде визнати, що Росія порушує конвенцію, утримуючи моряків», — сказав він.

Ліщина наголосив, що Мін’юст буде вимагати, аби в разі позитивного рішення ЄСПЛ Росія звільнила моряків.

«Але я не знаю, напише Європейський суд прямо в рішенні, що в межах окремих заходів індивідуального характеру звільнити їх (моряків — ред.) безпосередньо. Ми будемо вимагати, але наскільки це можливо на практиці? Сьогодні таких випадків ще не було, щоби суд так прямо написав, але ми сподіваємся», — розповів заступник глави Мін’юсту.

Раніше ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити полонених українських моряків лікуванням та розказати про умови утримання.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: