Україна звернулась до суддів Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням відхилити заперечення Росії щодо юрисдикції у справі «Україна проти Росії» та почати розгляд по суті.

Про це на усних слуханнях щодо питань юрисдикції в Міжнародному суді ООН сказала заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

«Україна люб’язно просить суд відхилити попередні заперечення, заявлені Російською Федерацією у її поданні від 12 вересня 2018 року та винести рішення та оголосити, що він має юрисдикцію розглядати справи по суті відповідно до Позову, поданого Україною 16 січня 2017 року, якщо її вимоги є прийнятними, та перейти до розгляду вимог або натомість, винести рішення та оголосити, що відповідно до положень частини 9 Статті 79 Регламенту Суду заперечення, подані Російською Федерацією не мають виключно попереднього характеру», — сказала вона.

Нагадаємо, 3 червня Міжнародний суд ООН розпочав розгляд заперечень Росії щодо наявності в суду юрисдикції щодо позову «Україна проти Росії».

4 червня професор Жан-Марк Тювенін заявив, що під час підготовки до розгляду справи РФ вдавалася до зловживань, зокрема бездіяльності, затягування справи, відсутності співпраці тощо.

/Олександр Стебницький

Поділитись: