Протягом липня 2019 року Україна закачала до підземних сховищ газу 2,3 мільярда кубометрів газу.

Про це повідомляють у прес-службі Нафтогазу.

Наразі запаси газу у сховищах перевищують торішній показник на цю дату на 3 мільярди кубометрів. Так, станом на початок серпня у сховищах знаходиться 15,9 мільярда кубометрів газу.

«Україна продовжує накопичувати газ у підземних сховищах газу в межах підготовки до наступного опалювального сезону. Для забезпечення стабільного проходження сезону необхідно накопичити 20 мільярдів кубометрів газу», — повідомили у Нафтогазі.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних сховищ газу понад 15 мільярдів кубометрів. Цей газ необхідний для того, аби пройти опалювальний сезон.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: