Поголів'я великої рогатої худоби в Україні від початку 2019 року скоротилося на 6%, що призвело до зниження обсягів молочної сировини та, як наслідок, скорочення виробництва молочної продукції. У профільній бізнес-асоціації звинувачують ринок землі.

Про це повідомила віце-президентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, передає прес-служба асоціації.

«До стрімкого згортання молочного напрямку господарства штовхнули заяви уряду про турборежим ринку землі без гарантій та пільг для виробників молока», — повідомила Лавренюк.

Вона зазначає, що виробники молочної продукції не здатні працювати без власної землі, адже їм необхідне сіно та місця для випасу худоби.

За підрахунками асоціації, за перші 8 місяців 2019 року в українських фермах стало на 26 тисяч корів менше, при цьому, як там зазначають, темпи скорочення кількості корів зросли після оголошення урядом наміру відкрити ринок землі та скасувати програми державної підтримки галузі.

«Якщо ця геометрична прогресія збережеться, ми не просто залишимося без українського молока, а й втратимо галузь, що є ключовим генератором робочих місць та податкових відрахувань до бюджету», — додала Лавренюк.

Зазначимо, що про скорочення кількості великої рогатої худоби в Україні повідомляли і у Нацбанку. Зокрема, за даними НБУ, така тенденція вже призвела до зростання цін на молочну продукцію та, як наслідок, пришвидшення інфляції.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, майже 60% українців виступають за референдум щодо ринку землі, також більшість підтримує мораторій на продаж землі.

Наразі у парламенту зареєстровано 11 законопроєктів про запровадження ринку земель сільськогосподарсьткого призначення. При цьому президент України зазначив, що в ухваленому законопроєкті буде передбачено заборону на купівлю землі іноземцями протягом перших 4 років.

Поділитись: