Відповідно до опитування соціологічної служби Центр Разумкова, 59,3% українців виступають зате, щоб питання продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського значення виносилося на референдум. При цьому, більшість українців проголосували б проти запровадження ринку землі.

Такі дані наводяться за підсумками опитування Центру Разумкова, опублікованими 15 жовтня. В опитуванні взяло участь 2015 респондентів з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95

Так, відповідно до результатів опитування, 59,3% українці підтримують ідею винесення питання про створення ринку сільськогосподарської землі в Україні на референдум. 24,4% вважають, що цього питання на референдум виносити не потрібно. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

69,1% українців взяли б участь у референдумі щодо ринку земель сільськогосподарського призначення, 16% — не пішли б на референдум.

За продовження мораторію на продаж землі виступає 57,2% опитаних українців та 64,4% тих, хто взяв би участь у референдумі щодо запровадження ринку землі.

21,5% українців підтримують ідею запровадження ринку землі. Серед тих, хто погодився б взяти участь у референдумі щодо цього питання підтримати скасування мораторію на продаж погодилося б 25,1% опитаних.

Наразі у парламенту зареєстровано 11 законопроєктів про запровадження ринку земель сільськогосподарсьткого призначення. При цьому президент України зазначив, що в ухваленому законопроєкті буде передбачено заборону на купівлю землі іноземцями протягом перших 4 років.

Нагадаємо, що відповідно до останніх соціологічних опитувань групи «Рейтинг», 73% українців не підтримують запровадження ринку землі. У вересні опитування про ставлення до ринку землі проводив фонд «Демократичні ініціативи». Відповідно до результатів цього опитування, 56% громадян підтримували право українців на продаж землі, а 28% були проти цього.

19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Нагадаємо, що Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки рекомендували президенту цей закон заветувати. Президент підписав закон 4 лютого 2019 року.

Поділитись: