Війна / Полонені

Україна в Мінську вимагала віддати 3 військових в обмін на росіян, РФ відмовилася — Геращенко

Ірина Геращенко
Війна/Полонені/Україна в Мінську вимагала віддати 3 військових в обмін на росіян, РФ відмовилася — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Українська сторона перемовин на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську вимагала звільнити трьох українських військових, яких 4 роки утримують бойовики, в обмін на трьох росіян, засуджених за злочини в зоні бойових дій на Донбасі. Росія відмовилася.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«У страшні роковини порушення Росією Мінських угод і розстрілу та захоплення Дебальцева, ми звернулися з ініціативою, що готові передати трьох росіян, засуджених за злочини на Донбасі, в обмін на героїв — Глондаря, Пантюшенка, Корінькова, 4 роки утримуваних в Донецьку», — написала Геращенко.

Та додала, що від Росії «нуль реакції». Представники Росії зазначили, що чекають зміни влади в Україні, вказала Геращенко.

Представниця України в гуманітарній підгрупі вказала, що представники ОБСЄ як одна зі сторін перемов підіграє позиції Росії та боїться Кремль.

Вона також зазначала, що в України є підозра, що деякі заручники могли бути закатовані у в'язницях на окупованих територіях. Адже бойовики з незрозумілих причин, за словами Геращенко, виключили прізвища 13 українців зі списків на обмін.

«Ми вимагаємо повної інформація про долі цих людей. Так само як і про долі більше 70 українців, утримання яких від нас приховують», — написала Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник ОБСЄ в Мінську пропонує «вихід з глухого кута» на Донбасі. План передбачає вибори під наглядом ООН

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини