Україна веде переговори про пошук платформи щодо надання тактичної авіації — Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що зараз ведуться перемовини із західними партнерами про пошук платформи для надання Україні тактичної авіації.

Про це він розповів на пресконференції 3 лютого.

«Що це буде — F-16 чи Gripen — це питання дискусій із партнерами країн НАТО», — сказав Резніков.

Він додав, що з огляду на ймовірний наступ росіян Україна веде переговори з партнерами щодо отримання далекобійних засобів ураження з дальністю від 150 км, оскільки таке озброєння, на прикладі РСЗВ HIMARS, довело свою ефективність на полі бою.

«Вони бояться HIMARS, тому всі свої важливі склади з паливом, амуніцією, командні пункти винесли за 120 км від лінії фронту. Тому ми обговорюємо з партнерами засоби ураження дальністю 150 км. Тоді ми зможемо в місця концентрації ворога завдавати ураження і не дати піти їм у цей наступ легкою прогулянкою», — сказав Резніков.

Авіація для України

В Офісі президента висловили сподівання, що наступна зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» буде «авіаційною».

Так, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що його країна готова обговорити надання Україні винищувачів американського виробництва F-16, якщо буде такий запит від Києва. За словами Хукстри, уряд Нідерландів неупереджено розгляне такий запит. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання винищувачів F-16 для України «взяли в роботу».

Раніше Ігнат пояснював, що літаки F-16 дозволили б захищати критичну інфраструктуру України: вони можуть знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе. На думку льотчиків та інженерів, щоб навчитися воювати на таких винищувачах, потрібно приблизно пів року.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Україні можуть віддати винищувачі МіГ-29, які у країні більше не використовують. У Великій Британії допускають варіант відправлення в Україну винищувачів, але вже після виведення військ рф з України — для патрулювання повітряного простору.

Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що про передання Україні німецьких винищувачів «не може бути й мови».

Попри це, за даними Politico, західні країни вже почали дискусію щодо постачання Україні винищувачів. Це відбувається на запит Києва та за лідерської підтримки країн Балтії.