Вперше в історії через газотранспортну систему України здійснили транзит газу з Угорщини до Словаччини.

Про це повідомляють в Операторі газотранспортної системи.

Транзит зробили на замовлення німецької енергетичної компанії, а можливою така операція стала після підписання нової угоди про транзит газу, зазначають у компанії.

«Початок надання цієї послуги дозволить активізувати торгівлю газом між країнами східної Європи та дасть можливість додатково завантажити потужності української ГТС, які після будівництва «Північного Потоку-1» вже не використовуються у повному обсязі», — йдеться у повідомленні.

Точних деталей операції наразі не розголошують. Відомо, що обсяги транспортованого газу буди незначними, а облік цього газу відбувався не у кубометрах, а в енергетичних одиницях.

«Наочна демонстрація переваг нового транзитного контракту — оскільки він укладений за європейськими правилами, тепер Газпром не може заблокувати використання української газотранспортної системи для транзиту третіми сторонами», — прокоментував виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: