Україна заборонила в'їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Один з них — це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини, каже Кулеба. Посади іншого чиновника не назвав.

Міністр додав, що також ініційовано впровадження заборони на в'їзд в Україну ще декільком угорцям, які активно втручалися у внутрішні справи України під час виборчої кампанії.

Кулеба наголосив, що Україна найближчим часом проінформує партнерів про факт втручання Угорщини у вибори. Також МЗС вже повідомив про це місії ОБСЄ.

«Не треба все зводити виключно до одного повідомлення у Facebook мого колеги (глави МЗС Угорщини — ред.) Петера Сіярто. Йдеться про угорську політику загалом … Те, як поводилася угорська влада напередодні виборів і в день голосування, є втручанням у внутрішні справи України», — зазначив міністр.

Кулеба заявив, що Україна налаштована на конструктив у відносинах з Угорщиною, однак робитиме жорсткі й чіткі кроки, якщо Будапешт нехтуватиме інтересами та законодавством України.

«Тому що мій принцип дуже простий: якщо тебе вдарили, треба вдарити у відповідь», — наголосив Кулеба.

Що передувало?

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав у день місцевих виборів в Україні пост у Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України». 

До того державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня також почав агітацію за «КМКС «Партію угорців України». На сайті партії з'явилась новина про відвідини Потапі з цитатою, у якій політик прямо закликає підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня. Тоді МЗС України також засудило ці дії та звернулось до правоохоронців.

Міністерство закордонних справ України 26 жовтня вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через таку політичну агітацію. Як зазначили у міністерстві, угорська сторона порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» та ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

Поділитись: