Президентка Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск’є заявила, що Україна зобов`язана запрошувати спостерігачів Асамблеї для моніторингу виборчої кампанії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ПАРЄ.

Вона висловила жаль через рішення Верховної Ради відкликати запрошення для спостерігачів від Асамблеї для здійснення моніторингу дочасних парламентських виборів 21 липня.

Президентка у відповідь на лист голови ВР Андрія Парубія заявила, що Асамблея мала тривалу практику співпраці з Україною у спостереженні за виборами починаючи з 1994 року, що створило можливість «суттєво покращити» нормативно-правову базу і виборчі практики в Україні.

«Я маю звернути увагу, що Україна як член Ради Європи перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї і має зобов`язання запрошувати Асамблею спостерігати за президентськими і парламентськими виборами», — наголосила Морі-Паск’є.

Також вона висловила готовність обговорити і покращити відносини між Асамблеєю, Верховною Радою та делегацією ПАРЄ.

Раніше повідомлялось, що спікер Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для Парламентської асамблеї Ради Європи направити своїх спостерігачів на дострокові парламентські вибори в Україну.

Нагадаємо, 26 червня 2019 року ПАРЄ відновила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями. Пізніше до демаршу приєдналась Швеція.

1 липня комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України у роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

Проте народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що демарш України не означає, що вона не буде брати участь у сесіях ПАРЄ або взагалі покине Раду Європи.

Поділитись: