Найбільшими інвесторами у польську нерухомість з-поміж іноземців у 2018 році стали українці. Загалом за рік вони придбали 110 тисяч квадратних метрів нерухомості з 446,2 тисячі квадратних метрів, придбаних іноземцями.

Про це повідомляє «Польське радіо» посилаючись на звіти агенцій з нерухомості та звіт компанії Deloitte.

Так, частка українців серед нових власників польського житла у 2018 році перевищила 25%, а самі українці стали чи не найбільшими інвесторами у польську нерухомість серед іноземців, потіснивши німців.

При цьому, як зазначає видання, обсяги купівлі нерухомості українцями у Польщі суттєво зростають. Так, у 2018 році вони подвоїлися проти попереднього року.

Зазначається, що значна частка українців, які купують житло у Польщі — інвестори, яких польська нерухомість приваблює відносною дешевизною та високою якістю. Також серед них є ті українці, які прибули до Польщі на постійне працевлаштування.

Нагадаємо, що раніше в українському консульстві у Польщі повідомляли, що кількість українців у цій країні за 5 років зросла у 5 разів.

Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.

Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

Крім цього у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Поділитись: