24 з 25 громадян України, які працюють на круїзному лайнері Diamond Princess, не хочуть, щоб їх евакуювали в Україну.

Про це «Громадському радіо» розповів начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Максим Коваленко.

«Їхні зобов'язання визначаються контрактом, також враховуються їхні бажання. Наразі 24 з них повідомили, що не мають наміру поки повертатися в Україну. Ще з одним українцем ще встановлюється контакт», — заявив він.

Водночас Коваленко додав, що якщо українці передумають, то у такому випадку українські відомства «планують вживати відповідних заходів».

19 лютого на судні завершився 14-денний карантин. Тоді ж на берег зійшли близько 500 людей. Більшість із них літні люди. Очікується, що висадка триватиме щонайменше три дні.

Тих, у кого не виявили вірус, але які перебували в кабінах з інфікованими людьми, залишать на додатковий карантин. Оператор судна вирішить, коли екіпаж, який не був інфікований, зможе покинути судно.

Нагадаємо, 16 лютого з лайнера евакуювали майже 400 американців, після повернення їх відправлять на карантин.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 79 360. Більшість випадків інфікування, 77 150, зафіксували на материковому Китаї. Також відомо, що майже 25 тисяч людей одужали після інфікування коронавірусом, 2,6 тисячі — померли.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: