З лайнера Diamond Princess евакуюють американських пасажирів, 17 лютого 2020
Фото:

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

З круїзного лайнера Diamond Princess, який стоїть на карантині у порту Японії, евакуювали майже 400 американців. Після повернення їх відправлять на 14-денний карантин.

Про це повідомив Державний департамент США.

Під час евакуації американські чиновники дізналися, що 14 американців, яких планували повернути додому, інфікувалися китайським коронавірусом. Це стало відомо після того, як пасажири зійшли на сушу, тому цих пасажирів ізолювали та найпершими відвезли на літак. Під час польоту вони також будуть ізольовані від інших людей та перебуватимуть під наглядом медпрацівників.

Усіх евакуйованих американців доставлять на авіабазу «Тревіс» у Каліфорнії. Вони залишаться там на 14-денний карантин. Пасажирів, у яких виявлять коронавірус, ізолюють та відправлять до лікарень.

Як пише The Guardian, евакуювали 380 американців. Ще 40 громадян США, у яких виявили коронавірус, залишаються на лікуванні в Японії.

Загалом на лайнері було близько 3700 пасажирів та членів екіпажу. За останніми даними, 355 людей на лайнері інфікувалися китайським коронавірусом. Серед них двоє українців. Карантин на судні має завершитись 19 лютого.

Про евакуацію своїх громадян з лайнера також повідомили в Південній Кореї та Канаді.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: