Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) від початку 2019 року взяли 700 мільйонів гривень «теплих» кредитів на проведення тепломодернізації житла.

Про це повідомив голова Фонду енергоефективності України Сергій Савчук, передає прес-служба уряду.

Зазначається, що обсяги залучення «теплих» кредитів ОСББ у 2019 році значно зросли проти минулого року — з 460 мільйонів гривень за весь 2018 рік до 700 мільйонів за перші 9 місяців 2019 року.

Програма «теплих» кредитів дозволяє отримати державне відшкодування до 70% суми кредиту. Паралельно діють місцеві програми відшкодування вартості утеплення житла.

«Як наслідок, подвійне та потрійне відшкодування може охопити фактично всю суму «теплого кредиту» для ОСББ. Таке вигідне співфінансування приваблює все більше нових учасників», — повідомив Савчук.

За його розрахунками, від початку запуску програми «теплих» кредитів їх видали на загальну суму 1,4 мільярда гривень.

14 серпня стало відомо, що Ощадбанк, ПриватБанк та Укргазбанк відновили видучу «теплих кредитів»

12 червня повідомлялось, що уряд видав понад 75% всіх запланованих на 2019 рік «теплих» кредитів.

Зазначимо, що система «теплих» кредитів передбачає державне відшкодування ОСББ 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту.

У квітні 2019 року до видачі «теплих кредитів» приєднався ПриватБанк.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: