Затримка евакуації українців з китайського міста Ухань через спалах нового коронавірусу, яку планували провести 11 лютого, пов’язана з мінімізацією ризиків до нуля.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, це питання «кількох днів».

«Ми продовжуємо шукати можливості, щоб провести евакуацію таким чином, аби не створювати додаткових ризиків для місцевого населення (в Україні — ред.). Це головне завдання», — зазначив прем’єр. 

Нагадаємо, посольство України в Китаї повідомляло, що 11 лютого Україна планує здійснити спеціальний чартерний рейс: Київ-Ухань-Київ задля евакуації українців з провінції Хубей, яка є епіцентром розповсюдження коронавірусу.

10 лютого Ігор Кузін, виконувач обов'язків гендиректора «Центру громадського здоров’я МОЗ України», повідомив, що поки вони не матимуть певності щодо готовності приймати потенційно заражених українців на коронавірус 一 евакуації не буде. 

Український авіаперевізник SkyUp повідомляв, що здійснить спеціальний рейс до китайського міста Ухань, провінції Хубей, для евакуації українців. Втім дата польоту поки невідома.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: