Літак АН-225 «Мрія» не пролітав над Венецією у межах презентації України на міжнародній виставці мистецтва бієнале. Але за задумом, так і мало бути. Як повідомили куратори, «павільйон став результатом як очевидних, так і потаємних дій основних учасників ситуації. Результат складних відносин, конфронтації коаліцій відображатиметься як станція для передачі міфу про політ «Мрії» над Джардіні».

Тобто, організатори створили історію про політ, таким чином, утворився міф. А безпосередній політ не має значення.

«Конференції оповідачів проходять одночасно, змішуються, накладаються одна на одну. Перетворюються на палімпсест. Єдине, що об'єднує, — одночасне читання основного міфу про політ над садами», — зазначили куратори під час української презентації.

Український павільйон буде вперше представлений в одному з центральних майданчиків — Арсенале.

Також у головному павільйоні форуму буде представлена робота Жанни Кадирової. Вона увійде до виставки «Щоб вам жити в цікаві часи» куратора Ральфа Ругофа.

Венеційська бієнале — одна з найбільших виставок сучасного мистецтва. Вона проходить щодва непарні роки у італійській Венеції.

Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року. Цьогорічна 58-ма бієнале офіційно проходитиме з 11 травня по 24 листопада 2019 року.

Поділитись: