Українські судна й надалі користуватимуть Керченською протокою, наступний прохід відбудеться, коли Військово-морські сили будуть у повній готовності. Про це у коментарі Громадському заявив міністр оборони Степан Полторак.

На питання, чи планується найближчим часом прохід українських моряків через Керченську протоку, Полторак сказав:

«Я вже про це казав неодноразово. Ми будемо здійснювати прохід через Керченську протоку. Тому що якщо ми відмовимось від таких проходів, це буде означати що ми відмовляємося від Азовського моря. Проходити ми будемо, але тоді, коли ми отримаємо повну готовність наших ВМС, отримаємо підтримку наших партнерів і я сподіваюся що безпечний прохід буде забезпечено».

У грудні минулого року Полторак також запевняв, що українські кораблі й надалі будуть курсувати через Керченську протоку.

Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що у країнські кораблі будуть намагатися пройти через Керченську протоку разом з представниками ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: