Війна / Крим

Українські кораблі й надалі будуть курсувати через Керченську протоку — Міноборони

Міноборони
Війна/Крим/Українські кораблі й надалі будуть курсувати через Керченську протоку — Міноборони
Зберегти
Вигляд
Українські судна й надалі користуватимуться Керченською протокою з дотриманням всіх міжнародних норм і права, заявив міністр оборони Степан Полторак.

За словами глави Міноборони, Росія «здійснила провокацію» проти українських кораблів через плани України посилити угрупування в Азовському морі.

Полторак наголосив, що Україна все одне не відмовиться від використання Керченської протоки.

«Буде і 20, і 30, і 100 (суден — ред.), і це буде завжди, тому що Азовське море — це частина України. Маріуполь, Бердянськ наші порти, це частина України, це частина нашої економіки. І ми точно не відмовимося від нашого права вільного проходу через Керченську протоку з дотриманням всіх міжнародних норм і права», — сказав міністр.

Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що у країнські кораблі будуть намагатися пройти через Керченську протоку разом з представниками ОБСЄ та інших міжнародних організацій.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   

/Юлія Семененко

Пов`язані новини