Українські облігації на $2 млрд викупили інвестори зі США та Великої Британії
Боргові облігації України, розміщені на Ірландській фондовій біржі 1 листопада, скупили інвестори зі США та Великої Британії.
Зокрема, представники цих країн викупили по більш ніж 40% всіх облігацій, водночас частка інвесторів з Європи становила дещо більше 10%.
Переважну більшість боргових облігацій України викупили інвестиційні компанії та пенсійні фонди зі США та Британії.
Нагадаємо, що 1 листопада українські облігації на 2 мільярди доларів почали офіційно торгуватись на Ірландській фондовій біржі.
Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.
Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.
Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.
Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.
Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ
Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.
Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ
- Поділитися: